НБУ вводить реєстр посередників банків

реестр посредников

За повідомленням прес центру Національного Банку України, починаючи з жовтня 2017 року головний фінансовий регулятор країни буде вести офіційний реєстр кредитних посередників банків. На даний момент реєстр вже створений і запущений, а в міру його розвитку, планується вносити дані про посередників, які працюють з основними банками України.

У повідомленні зазначено, що банк-кредитор зобов’язаний перевіряти достовірність тієї інформації, яку він буде подавати в центральний реєстр. У разі невідповідності поданої інформації дійсної, банк-кредитор буде нести відповідальність. Правда на даний момент, не говориться про які саме наслідки йдеться.

У червні цього року НБУ вперше встановив вимоги до кредитних посередників банків і їх діяльності в сфері споживчого кредитування.

В цілому нововведення покликане поліпшити якість наданої інформації споживачам банківських послуг, отримувати максимально повну і точну інформацію про банки та банківські послуги, умови надання кредитів, депозитів та інших фінансових продуктів. За неякісну або неправдиву інформацію банки будуть нести відповідальність перед споживачами їхніх послуг.

Зі своєї сторони Національний банк взяв на себе весь тягар, пов’язаний з веденням реєстру банківських посередників. Регулятор буде обробляти і аналізувати отриману від банків інформацію по кредитних посередниках, включення і виключення їх зі списку реєстру.

«Реєстр Національного банку дозволить споживачам банківських послуг отримувати розгорнуту інформацію про кредитних посередників банків. Це знизить ризик незаконних дій з боку шахраїв, які видають себе за представників банків, і підвищить якість інформування позичальників про умови та вартість кредитів. Такий підхід буде сприяти розвитку ринку споживчого кредитування в Україні», – зазначила заступник глави НБУ Катерина Рожкова.

Кредитний посередник має право почати надання посередницьких послуг в сфері споживчого кредитування на користь банку-кредитодавця тільки після:

  • включення його до реєстру НБУ;
  • отримання банком квитанції від НБУ з номером запису в реєстрі;
  • оприлюднення банком – кредитором інформації по кредитному посереднику на своїй веб-сторінці.

Відповідні вимоги передбачені законом “Про споживче кредитування” та постановою правління НБУ 08.06.2017 № 50 “Про впорядкування діяльності кредитних посередників в сфері споживчого кредитування на ринку банківських послуг”, які вступили в силу з 10 червня 2017 року.

Цим законом вводяться правові підстави для діяльності кредитних посередників в сфері споживчого кредитування. Закон також наділяє Національний банк повноваженнями встановлювати вимоги до кредитних посередників банків і їх діяльності.

Отзывы клиентов

Взял кредит на довольно крупную сумму. Все оформили за несколько часов, прямо на месте.

Петр 17.05.2017

Нужен был кредит на неделю, выбрал условие (с правом вождения) автомобиль не оставлял. Переплата оказалась мизерной.

Евгений 04.10.2017