У чому підступність кредитів онлайн

недоліки кредитів онлайн

Особливості онлайн кредитування в Україні

Віднедавна отримати кредит стало не проблемою. Кредитних і мікрокредітних компаній з кожним днем стає все більше і більше. При необхідності, отримати кредит можна практично на будь-яких умовах, з будь-якою кредитною історією, з мінімальною комісією і швидким оформленням. Один з найпоширеніших способів кредитування в Україні – онлайн кредитування. Такий спосіб має як недоліки, так і переваги.

Можливість отримати онлайн кредит, по перше – практично миттєво, по друге – не докладаючи зусиль, по третє – практично без відмови – це одні з основних переваг такого роду кредитів. Але, якщо пильніше розібратися і проаналізувати, то ті недоліки, які має кредитування онлайн, може відвернути будь-кого. Реальна відсоткова ставка по кредиту, що оформлюється онлайн або в мікрофінансової компанії значно перевищує ставку в будь-який інший кредитної організації. Як, в такому випадку, онлайн кредитування стало таким популярним? Відповідь проста – грамотне маркетингове планування, приховування реальної вартості кредиту, до моменту підписання договору.

Останнім часом все частіше можна зустріти рекламу на вулиці де запевняють про можливість отримання кредиту під нуль відсотків. Хоча, по суті, якщо розібратися, і використовувати логіку, стає очевидним, що безвідсоткове кредитування неможливо апріорі. Пропонуючи свої послуги і нічого не заробляючи, жодна компанія не проживе довго. Таку компанію в найближчому майбутньому чекає банкрутство.

І все ж, пропозиції з «нульовим кредитом» переповнюють ринок кредитування. Що це за кредити, і як вони можуть існувати здогадатися не важко. Секрет простий – справа в договорі кредитування. Кредит під нуль відсотків неможливий законодавчо. Тому такі кредитори йдуть на хитрість і включають у вартість кредиту різні комісії, страхування та інші види платежів. Всі ці моменти не вказуються в рекламі, а в деяких випадках, замовчуються менеджерами кредитних компаній в моменти консультації чи видачі кредиту. У підсумку виходить, що, взявши кредит онлайн, не ознайомившись з умовами договору, людина щомісяця сплачує нараховані відсотки і всі додаткові платежі, навіть не підозрюючи про них.

Соц опитування

Питання: «Чи читаєте ви договір кредитування, перед підписанням»

  • Так, читаю – 54%
  • Так, читаю і цікавлюся умовами, прописаними в договорі – 29%
  • Ні, не читаю – 12%
  • Інше – 5%

Поширені способи маніпуляції кредиторами

  1. Споживче кредитування з невеликою відсотковою ставкою. Іноді, при купівлі техніки в кредит, магазин може встановлювати завищену вартість товару, а потім кредитувати під низький відсоток.
  2. Кредитування онлайн – це один з найбільш ризикованих способів кредитування. Ризик неповернення самий високий з усіх видів кредитування (кредит під заставу авто – має одну з найнижчих ставок). Видача кредитів без перевірки особи клієнта і його фінансового становища пов’язана з сильним ризиком, і цей ризик кредитор компенсує (закладає) процентною ставкою.
  3. Деякі кредитні компанії практикують сплату авансового платежу у вигляді 10% – 20% від суми видається позики. Але і тут позичальника може чекати підступ. Сплативши перший внесок, зменшується сума кредиту та комісії за ним. Але одноразова комісія для банку – це підтвердження платоспроможності клієнта. А сама виплата початкового внеску жодним чином не зменшує сам кредит.

Отзывы клиентов

Взял кредит на довольно крупную сумму. Все оформили за несколько часов, прямо на месте.

Петр 17.05.2017

Нужен был кредит на неделю, выбрал условие (с правом вождения) автомобиль не оставлял. Переплата оказалась мизерной.

Евгений 04.10.2017