Як отримати відстрочку по виплаті проблемного кредиту


відстрочка по оплаті

В яких випадках можуть дати відстрочку по кредиту

Банк, як і будь-яка інша фінансова компанія, прагне отримувати прибуток. Основним джерелом отримання прибутку є надання послуг посередника фінансових операцій, а також послуг кредитування. Платоспроможність клієнта банку – це один з найважливіших факторів прибутковості. Фінансовій установі вигідно працювати з клієнтами таким чином, щоб останні завжди залишалися платоспроможними. Боржник не зможе обслуговувати кредитну позику, що призведе до збитків самого банку. Саме через це, при появі труднощів з погашенням кредиту, банк готовий піти на поступки, і знайти взаємовигідне рішення. Для клієнта в такій ситуації найголовніше – своєчасно звернутися в банк і розповісти про своє становище.

Коли потрібно звертатися за допомогою

Сигналом того, що є проблеми зі сплатою за кредитом є систематична нестача грошей перед черговим платежем. Якщо ви постійно берете в борг, щоб сплатити потрібну суму, то найкращим варіантом буде звернутись в банк і проконсультуватися зі своїм менеджером. Ваш фахівець оцінить ситуацію і відповідно до своїх норм і запропонує варіанти вирішення виниклої проблеми.

Якщо ситуація виявиться дійсно серйозною, то можна домогтися відстрочки по виплаті кредиту або іншого виду реструктуризації (наприклад, зміна графіка погашення кредиту з класичного на ануїтетний, послуга пролонгації). Для цього знадобиться подати заяву з, підтверджуючими факт нестачі грошових коштів, документами. В якості таких документів можуть бути використана довідка з місця роботи про розмір грошового забезпечення. У такій довідці має бути видно, що розмір заробітної плати зменшився.

Варіанти реструктуризації суми кредиту

На сьогоднішній день банки можуть запропонувати своїм клієнтам кілька різних варіантів реструктуризації договору кредитування. За великим рахунком, все залежить від ситуації в якій знаходиться клієнт, від того наскільки ситуація складна для платника, можуть відрізнятися способи реструктуризації. Найчастіше банк може запропонувати таке:

  • Перегляд графіка внесення платежів по кредиту
  • Перегляд ставки кредитування
  • Продовження терміну кредитування з одночасним розбиттям суми щомісячного платежу.
  • Відстрочка погашення за сумою тіла кредиту. На обумовлений період часу виплачується тільки процентна ставка і комісія по кредиту.
  • Відстрочка погашення платежів нарахованих доходів (відсотками, комісіями) по кредитній операції: (часткова відстрочка сплати нарахованих відсотків / комісій за кредитом може застосовуватися одночасно з повною відстрочкою погашення щомісячних платежів по основній сумі боргу на період дії такого відстрочення. Графік інших платежів по кредиту при цьому складається таким чином, що протягом періоду сплати відстрочених процентів Позичальник зобов’язаний щомісячно сплачувати платіж за кредитом, частина загальної суми відстрочених процентів та суму тек щих відсотків.)
  • Рефінансування поточної заборгованості за договором кредиту: (рефінансування поточної заборгованості за договором кредиту здійснюється шляхом укладення договору про надання кредиту (траншу) на рефінансування поточної заборгованості (основної суми боргу, нарахованих відсотків і комісії) за кредитом, що реструктуризується.)

На яких умовах буде узгоджена відстрочка залежить виключно від умов кредитного договору. Варто відзначити, що такого роду поступка в основному дається тим клієнтам, які не мають заборгованості. Також потрібно знати, що, статистично, максимальний термін відстрочки або пільгового періоду становить 6 місяців, в окремих випадках, цей термін може бути продовжений до 12 місяців.

Отзывы клиентов

Взял кредит на довольно крупную сумму. Все оформили за несколько часов, прямо на месте.

Петр 17.05.2017

Нужен был кредит на неделю, выбрал условие (с правом вождения) автомобиль не оставлял. Переплата оказалась мизерной.

Евгений 04.10.2017